Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 35 2016.02
renata.zemaitiene@tmd.lt

Aistra, ne tik profesija

„Always learn from people, to whom it is a passion, not a profession.”

Pirmoji pasaulio teniso raketė serbas Novakas Džokovičius per metus uždirbo virš 20 milijonų JAV dolerių vien triumfuodamas įvairiuose turnyruose. Tačiau žavi ne tiek rekordinis šio sportininko uždarbis, bet ir tai, kad kiekvieną kovą jis priima kaip ypatingą ir žavi savo gerbėjus ne tik profesionalumu, bet ir trykštančia  energija bei aistra. O kiek daug tokių žmonių pažįstate jūs? :)

Štai italas Luca, ruošdamas vakarienę ir paklaustas, ką gamina, greitakalbe išberia: “tagliatelle fresche al pesto genovese e parmigiano reggiano, e pistacchio torrone as for the dessert”. Jis taip pulsuoja aistra gaminti, jog jau pagauni save ragaujant dar tik gimsiančio patiekalo skonį.  Gabrielis, visiškas Chilean Latino, mano klausimo apie tai, koks yra pagrindinis bachatta žingsnelis, iš principo nesupranta ir teištaria, jog visų pirma reikia jausti savo kūną: “Solo baila con tu cuerpo”. Supranti, jog kvaila žingsneliais apibūdinti šokį, kuris lotynų amerikiečiams reiškia vieną -  aistrą gyventi. 

Zahid, arabų kilmės bankininkas, jau beveik pusvalandį ramiai pasakoja apie savo investicijas į nekilnojamąjį turtą: atsiperkamumo maržas, mokesčius, skirtumus tarp 20 ir 128 pastato aukšto, geriausias pasaulio vietas jį pirkti ir pabaigoje kukliai prasitaria: “I admire beauty and real estate is my biggest passion”. Neįmanoma suabejoti, nes  aistra prabangai jo žodžiuose kur kas ryškesnė už žydrą Abu Dhabi dangų.

Aš pažįstu daug labai įdomių žmonių, kurie iš principo jaučia, kas tai yra aistra … dirbti. Atsitiktinumas ar ne, bet daugelį jų vienija trys stiprios raidės - TMD:)  Štai mano kolegė Gintarė,  įbėgusi į biurą po virtinės susitikimų, užsidegusi pasakoja apie didžiulį banko projektą, ties kuriuo dirba Deividas, apie ypatingą Gintaro gebėjimą įšgirsti kliento poreikius, apie naują Dainiaus programą pardavimų vadovams ir pabaigoje priduria: “Žinai, pažadėjau paruošti pasiūlymą pirmadieniui. Nespėsiu, reikės dirbti savaitgalį… Bet sugeneravome tokių gerų minčių, tikiu, bus super rezultatas, todėl būtinai padarysiu, nes kompanijai to mokymo labai reikia, supranti?”

Taip, Gintare, suprantu:) Suprantu, ką reiškia gyventi ir dirbti su aistra. Todėl nepamirškite:  „Always learn from people, to whom it is a passion, not a profession.” Kad ir koks bebūtų mokymąsis - maisto gaminimas, šokis, pardavimų įgūdžiai ar talentų ugdymas - visuomet semkitės patirties iš tų, kurie jums gali perduoti ne tik žinias, bet ir dalį aistros savo darbui. 

Nuotaikingų akimirkų jums! Ypač tiems, kuriems teks dirbti savaitgalį:)