Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 52 2018 03

#Balansas

„Ieškoti balanso tapo dar viena saviugdos mada, ar apie tai dažniau galvoti verčia šiuolaikiško gyvenimo tempas?”

Visas mūsų gyvenimas persunktas tobulo balanso paieškomis. Netikite?

Nuolat girdime apmąstymus, ar įmanoma teisingai suderinti šeimą ir karjerą, kaip turėtų atrodyti darbo - laisvalaikio balansas ir koks profesinių bei asmeninių interesų santykis leistų jausti komfortą. 

Bet kurioje organizacijoje kiekvieną dieną balansuojame tarp stabilumo ir pokyčių, konfliktų ir susitarimų, individo ar komandinių tikslų. Mūsų vadovai su jauduliu žvelgia į pajamų ir išlaidų balansus, ko pasekoje jų gyvenimo kokybės, įtampos ir atsipalaidavimo balansu jau ne juokais rūpinasi įvairūs specialistai. Neatsilieka ir mitybos ekspertai, mus nuolat ragindami rinktis tik subalansuotą ir sveiką maistą. Net ir dantų pasta turi subalansuotą švelniai šarminį PH, o jai nenusileidžia kremo sudėtyje esantys optimaliai subalansuoti didelės koncentracijos aliejai. Beje, subalansuoti reikės ir netrukus automobiliui uždėtas vasarines padangas…

Kas tai - ieškoti balanso tapo dar viena saviugdos mada, ar apie tai galvoti verčia šiuolaikiško gyvenimo tempas? Na, jei atidžiau apsidairytume, pastebėtume, kad pusiausvyrą jau nuo seno mėgo ir pati gamta, dovanodama dieną ir naktį, dykumas ir jūras, debesuotą ir giedrą dangų. Darna pagrįsti ir mūsų pojūčiai: tai saldu, tai kartu, tai linksma, tai liūdna, tai šiurkštu, tai švelnu. Harmonijos dėsniu paremta ir žmogiška pilnatvė - mokame pykti ir atleisti, imti ir duoti, įkvėpti ir iškvėpti… Kinų filosofai mums pasakoja apie Yin ir Yang pradus, o išmintingi indėnai - apie kiekviename žmoguje vykstančią nuolatinę kovą tarp blogojo ir gerojo vilko. Panašu, jog balansas buvo ir išliks magišku žodžiu dar daugelį amžių.

O jei kalbėti šiuolaikiškai - žodis balansavimas kilęs iš prancūziškojo balancer ir apibūdina stengimąsi išlaikyti pusiausvyrą keičiant kūno dalių padėtį.  Atrodytų, jog užduotis -  ne iš lengvųjų, ypač, kai atramos tiesiog nėra. Tačiau pasižiūrėkite, kokius kvapą gniaužančius triukus ant lyno išdarinėja pasaulio slacklining čempionė, brazilė Giovanna Petrucci, ir galbūt jūsų nuomonė pasikeis? Kokie nepaprastai virtuoziški gebėjimai išlaikyti pusiausvyrą ir kokios paprastos rekomendacijos, kaip jų išmokti (beje, ši savamokslė aštuoniolikmetė pirmųjų balanso triukų išmoko tiesiog iš … Youtube)! Taigi - norėkite. Būkite atkaklūs. Kantrūs. Susikaupkite. Dirbkite. Mėgaukitės. Į rutiną pažvelkite kūrybiškai. Tobulinkite kiekvieną judesį. Treniruokitės reguliariai. Bandykite dar kartą. Dar kartą. Dar. Ir - dar!

Tad linkime gero balanso visame kame - net  ir ant savaitgalį laukiančio Velykų stalo :)