Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 40 2016 11

Ieškomas Tolerancijos Ministras

„With every lesson we learn comes a decision that will shape our future.”

Kartais atrodo, jog norėti tai, ko neturi - varomoji mūsų gyvenimo jėga. Kuomet išgyvename stabilumą, pradedame galvoti, jog „rutina mus žudo”, o komforto zona staiga išvadinama bjauriu kalėjimu. Tačiau kuomet ateina pokyčiai, nieko nesinori labiau, nei vėl jausti žemę po kojomis. Būvis tarp stabilumo ir kaitos - taip kvėpuoja visas pasaulis, šią akimirką labiau nei bet kada įsisukęs į rinkimus, pergales ir nusivylimus, derybas, ministrų portfelių dalybas, koalicijas ar naujas žodžio “exit” reikšmes.

Nes rytojus, panašu, nebebus labai paprastas. Kompanijų valdybose jau dirba dirbtinio intelekto programos, pastatytas pirmasis 3D atspausdintas biuras, diegiama bepilotė transporto sistema, o mokslininkai tarsi pamišę įrodinėja, kad Google keičia mūsų smegenų gebėjimus. Esame paskendę tokio tankio informacinėje erdvėje, jog patys nesuvokiame, kur to labirinto pradžia ir pabaiga, kas mūsų draugas ar priešas ir kuris mygtukas  — “už” ar “prieš” - nuves teisingu keliu.

Kur išeitis? Štai reaguodamas į pasaulines turbulencijas JAE viceprezidentas ir ministras pirmininkas, Dubajaus miesto emyras Mohammed bin Rashid Al Maktoum savo šalyje įsteigė … Tolerancijos ministeriją. „Tolerance is no catchphrase, but a quality we must cherish and practice”. O tam, kad šis teiginys taptų realybe, pasak šeicho, reikia propaguoti šią vertybę, kryptingai diegti ją skirtingose gyvenimo sferose ir savo pavyzdžiu demonstruoti gebėjimą priimti kitonišką požiūrį į sprendimus, nepriklausomai kokioje srityje - intelektualinėje, ekonominėje, politinėje ar kultūrinėje -  jie iškyla.

Keistas ar įžvalgus ėjimas? Atsakymų teks palaukti, tačiau jau dabar akivaizdu, kad gauname stiprias pamokas, parodančias, kiek jėgos slypi kiekvieno žmogaus pasirinkime ir kaip turime iš naujo mokytis išgirsti nepatogias tiesas, prisiimti atsakomybę, tiesti tiltus tarp Facebook kartos ir tų, kurie bijo kitokios ateities, sutarti ir susitarti. Būtent vertybės yra tas bendras elgesio standartas, kurio pagrindu kiekvieną dieną priimame begales sprendimų dinamiškoje ir kartais priešiškoje aplinkoje, ir sutikite, lašelis tolerancijos čia skamba visai neblogai.

Apie pasirinkimus ir jų pasekmes, beprotišką verslo greitį, neribotas galimybes, aplinkos kaitą ir jos įtaką pardavimams kalbėsime ir lapkričio 30 d. kasmetinėje TMD ir „Verslo žinių” konferencijoje „Pardavimai 2020: ateina (r)evoliucija?”. Dar - apie investicijas, naujus kelius laimėti pelningus sandorius, kitokias galimybes išgirsti klientą bei gebėjimą tinkamai vesti savo pardavimo pajėgas.

„With every lesson we learn comes a decision that will shape our future”. Bandykime kartu prisiliesti prie tos  ateities jau dabar.