Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 56 2018 12

Įžiebti Pauzę

„Kiekvienas gali atrasti kelią į tylą, kuris jam labiausiai patinka.”

…Lyg grybai pridygę Kalėdų miesteliai, butikai, pop up’ai, mugės… Mašinų stovėjimo aikštelės, kuriose vietos stovėti jau seniai nėra. Tarsi kalėdiniai elfai nuolat zujantys kurjeriai ir karinė apgultis visuose pašto skyriuose. Gerumo akcijos facebukuose, ugdymo įstaigose, TV ekranuose ar prekybos centruose. Savaitės, kuriose kiekvienas vakaras užpildytas vis kitu šventiniu vakarėliu: vaikų darželio, mokyklos, būrelių, darbovietės. Iš šių požymių supranti - artėja svarbiausios Metų šventės.

Laikas, kai kiekvienas miestas bando nustebinti kiečiausia Kalėdų egle, o mes bandome nustebinti savo artimus kiečiausia dovana. Kai būti nelaimingu tiesiog nepatogu. Laikas, kai laiko tiesiog nėra. Kai visi lekiame susitikti, pirkti, bendrauti, švęsti, dovanoti ir įžiebti Kalėdų žvaigždę. Bet dažnai pamirštame svarbiausią — Įžiebti Pauzę.

Juk būtent ramybės ir atokvėpio akimirkos daro mus laimingais. Medikai jau pradeda vartoti terminą „Gydomoji tyla”, „Tylos dieta” ir sako, jog tai lygiai taip pat svarbu, kaip ir fizinis aktyvumas. O mokslininkai tikina, jog kelių valandų tyla kuria naujas neuronų jungtis, gerinančias mūsų dėmesingumą, atmintį, savijautą. Tai vienintelis fonas, kuris leidžia pabūti savimi, kuriame atsigauname ir fiziškai, ir emociškai. Sugebėjimas padaryti pauzę gerina gyvenimo kokybę, tyloje subręstame, išmokstame girdėti - save ir kitus.

Kiekvienas gali atrasti kelią į tylą, kuris jam labiausiai patinka. Sukitės į šiltą apklotą, glostykite katę ar valgykite cinamonines bandeles, kiekvieną kąsnį kramtydami meditacijos tempu. Klausykitės švelnios muzikos ar slenkančio laiko. Lėtai dekoruokite namus, karpykite snaiges, o gal į jas tiesiog žiūrėkite. Ir jei jums nepatinka švęsti Kalėdas europietiškai, švęskite kaip Filipinuose: sako, ši šalis turi ilgiausią švenčių laikotarpį ir Kalėdoms ruoštis pradeda jau rugsėjį.

Tiesiog - įžiebkite Kalėdinę Pauzę. Lai spindi. O joje atrasite, jog per šiuos metus nuveikėte labai daug. Ten  gyvena visi jūsų pasiekimai, kuriais galite didžiuotis, patirtys, kurios kažko išmokė, nauji bičiuliai, geri norai, šypsenos, bendrystė. Už tai apdovanokite, save ir kitus.

Šiltos, ramios, jaukios ir prasmingos Jums Kalėdinės Pauzės!