Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 36 2016.03

Kai sena keičia nauja

„Nebijokite pokyčių, nes kiekviena permaina lydi mus į kažką nauja.”

Pirmoji dažno reakcija kalbant apie bet kokias permainas būna atsargi… Pokytis dažnai reiškia nežinomybę, o ji baugina, kelia nerimą ir verčia abejoti, ar pasieksime norimo rezultato. Tačiau jei apsidairytume,  suprastume, jog gyvename nuolatinėje kaitoje. Sniegą keičia lietus, tamsą - šviesa, iPhone6S - iPhone 6S Plus, keičiasi vaikų amžius, mūsų gyvenamoji vieta ir netgi valstybių sienos… 

Atrodo, jog kiekviena permaina lydi mus į kažką nauja, tačiau labai dažnai didžioji dalis pokyčių organizacijose žlunga būtent dėl žmogiškųjų reakcijų. Pasak TMD konsultantės ir pokyčių valdymo meistrės Linos Stankevičienės, ką tik Niujorke įgijusios licenziją dirbti su tarptautinėmis PROSCI pokyčių valdymo metodikomis, tai atsitinka dėl kelių priežaščių. 

Visų pirma, akcentuodami pokyčių rezultatus, labai dažnai pamirštame kalbėti apie jų priežastis. “Reikia ne tik pasakoti apie tai, kas keisis ir kaip toliau dirbsime, bet ir aiškinti, kodėl to reikia, o kas bus, jei nesikeisime”- pasakoja Lina. Kita vertus, pokytis turi būti apgalvotas ir suplanuotas, aptarti etapai, jų įgyvendinimas, detalės ir pan. O labiausiai susitvarkyti su pasipriešinimu pokyčiams padeda gebėjimas valdyti darbuotojų reakcijas, t.y. pateikti daug aiškios ir konkrečios informacijos, pagrįsti ją faktais ir taip leisti kiekvienam atrasti savo vidinį motyvą keistis. 

Tiesa, jei esate vadovas, Lina jums patartų, kaip galite padėti darbuotojams vykstančių pokyčių procese. Na, o senovės persų poetas,  išminčius ir mistikas Rumi būtų  kur kas labiau tiesmukiškas: „Don’t sit and wait. Get out there, feel life.”

Taigi, jei tiesiog nuspręsite  atsistoti ir eiti, tai būtinai ateikite pas mus:)

kovo 16-17 kartu su Aida gilinkitės į pardavimo technikas, kovo 24 paklauskite Gintaro, kaip suplanuoti darbo dienos prioritetus arba balandį ieškokite savęs kartu su Lina autentiškos lyderystės labirintuose.

 


Registracija

Renata Žemaitienė, marketingo direktorė 
+370 618 77634  | renata.zemaitiene@tmd.lt