Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 29 2015.04
renata.zemaitiene@tmd.lt

Let’s do it, World!

„Sakoma, kad susitvarkius skverus ar gatves, labai verta išsivalyti ir savo vidų. Šiukšlyne juk niekas neauga, tiesa?”

Prieš gerą savaitę per Lietuvą nuvilnijo aplinkos švarinimo akcija „Darom ’2015”. Pasak organizatorių - jau aštuntoji. Tikiu, kad ne vienas jūsų keliavote prie vandens telkinių, valėte miško paklotes ar tiesiog tvarkėtės savo kieme.
 
Šiukšlės - įdomus reikalas. Tai, kas vieniems nereikalinga, kitiems tampa verslo šaltiniu, o kai kuriems produktams - netgi nauju gyvenimu. Per metus Lietuvoje sukaupiama apie 1,3 mln. tonų atliekų, o  vienas gyventojas  „iškuopia“ net virš 400 kg šiukšlių.
 
Šiukšlės kalba tikrai daug. Pavyzdžiui, pasakoja apie tai, kokia alaus rūšis Lietuvoje populiariausia, arba kokiems saldainiams parduotuvėje dažniausiai taikomos nuolaidos. Jos puikiai parodo tai, kas mes iš tikrųjų esame: atspindi mūsų statusą ir elgesį ne blogiau nei naujas automobilis ar rankinė. „Jei nori sužinoti, kas ištiesų yra tavo kaimynai, pasižiūrėk į jų šiukšliadėžes”, teigia Éric-Emmanuel Schmitt, populiarus prancūzų dramaturgas. Pasak jo - kuo žmogus sąmoningesnis, tuo mažiau šiukšlių aptiksi ne tik jo kieme.
 
Todėl sakoma, kad susitvarkius skverus ar gatves, labai verta  išsivalyti ir savo vidų. Šiukšlyne juk niekas neauga, tiesa? Žinovai tvirtina, kad būtent tuomet jaučiame didžiulį nepasitenkinimą, nuolatinį trūkumą, pasyvumą, nesiseka darbai, niekas nedžiugina…Tad kviečiame šią akciją simboliškai pratęsti, rikiuojant ir styguojant savo vidines mintis. Kad atsirastų tikros „Energijos veikti”, o mūsų pačių darbas bei gyvenimas įgautų visiškai naujas kokybės dimensijas.
 
Teigiama, kad planetai kur kas geriau, kad šimtas žmonių sumažintų taršą bent 1% negu tai, kad vienas žmogus išsivalytų ar pasikeistų 100%. Na, sutikite, jog vienu procentu daugiau išorinės ir vidinės švaros - tai tikrai galime kiekvienas.
 
Taigi, kaip ragina akcijos sumanytojai - „Let’s do it, World!”