Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 41 2016 12

Nepaprastoji Kalėdų dovana

„There has to be at least one day of the year to remind us that we’re here for something else besides ourselves"

Bruno Ferrero vienoje iš savo Kalėdinių istorijų, kuri neva nutiko Italijoje, pasakoja apie paslaptingą ir nepaprastą dovaną.

Viena moteris sugalvojo idėją: paruošė tikrą Kalėdinę dovaną ir išėjusi į gatvę, įteikė ją pirmam sutiktam žmogui. Tai buvo policininkas, kuris tiesiog neturėjo draugų. Žmogų apėmęs toks gerumas dėl nepažįstamos moters dėmesio, kad dovanos jis nusprendęs neišpakuoti, o įteikti šiukšlių surinkėjui Sebastijanui, mat iš jo dažnas stipriai tyčiodavosi. Sebastijanas savo ruožtu nusprendė ją padovanoti Aurelijai, mažai mergaitei, kuri su juo elgėsi gražiai, bet sunkiai sirgo. Aurelija ją perdavė Monikai, geriausiai draugei, su kuria susipyko,  o ši - mokytojai, poniai Ambrozzeti, nes jos vaikai buvo išvykę ir jautėsi ji labai vieniša… Taip dovana keliavo iš rankų į rankas, kol vieną dieną tos moters kaimynė, ponia Amalija, paskambinusi jai į duris, įteikė… tą pačią raudoną dėželę, perrištą baltu kaspinu. Moters anūkė, išvyniojusi dovaną, labai nustebo - dėžė buvo tuščia. „Močiute, tai ar pagaliau pasakysi, kas buvo jos viduje?”  - rodėsi, mergaitė buvo priblokšta.  „O,  vaikeli, nieko ypatinga - tik truputis meilės…”

Kalėdos negali praeiti be dovanų, ar ne? Bet Kalėdos negyvena prekybos centruose, mugėse ir butikuose, jos nematuojamos nuolaidų dydžiais, nekrykštauja TV reklamose ir nestovi eilėse prie fejerverkų. Žinoma, banalu ir seniai visi suprantame, kad to, ko mums iš tiesų trūksta -  už jokius pinigus negausime. Bet kodėl ištarti tinkamą žodį, pažiūrėti žmogui į akis dažnai yra kur kas sunkiau, nei internetinėje parduotuvėje nuspausti mygtuką „Pirkti”?

Kad ir kaip bebūtų, kur kas geriau už bet kokius tautinius kostiumus ar mikrokompiuterius yra milijonas apkabinimų, akimirkos kartu, dėmesys, šypsena, draugiška pagalba. „There has to be at least one day of the year to remind us that we’re here for something else besides ourselves" (Eric Sevareid). Truputis jausmo, šilumos ir tikro gyvenimo, kurį galime dovanoti vienas kitam.

Todėl linkime Jums šiemet sulaukti tos nepaprastos, pačios pačiausios Kalėdinės dovanos. Glėbio laimės, paslėptos taškuotoje šypsenų dėžėje, papuoštoje spalvotais vilties burbuliukais ir perrištoje minkštu jaukumo kaspinu. Ir dar - tūkstančio nuoširdaus „Ačiū” už kartu praleistus metus nuo kiekvieno iš mūsų, nuo viso TMD:)