Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 42 2017 01

Pabėgimas į Bahamus

„Jei metus pradėsite nuo rimto pokyčio, lai teisė klysti atsiranda jūsų pareigybėse"

Bloomberg.com teigia, jog Bahamų salos Karibuose laikomos escape paradise - vieta, į kurią „pabėgti” nuo dėmesio ar rūpesčių mėgsta ne tik politikos ir pramogų pasaulio žvaigždės, bet ir verslininkai, oligarchai, garsių kompanijų vadovai. Savaime suprantama, jog puikiuose paplūdimiuose, tarp spalvotų koralinių rifų pasimiršta visos problemos -  nepavykę sandoriai, skylėtos biudžetų eilutės ar taip ir neatsakyti 278 laiškai el. pašto dėžutėje.  Problemos pasimiršta, bet ar dingsta?

Viename interviu mūsų Darius taikliai pastebėjo, jog pagrindinis kompanijos vadovo darbas yra spręsti problemas. „Jei jums nepatinka spręsti problemų, nesiimkite vadovavimo”. Kaip padaryti, kad darbuotojai būtų motyvuoti, kaip padvigubinti eksporto eilutę, iš kur gauti resursų inovacijoms, kokiu būdu sumažinti pastovius kaštus, auginti apyvartą?  Kaip pralenkti konkurentus? Juo labiau, kad varžytis tenka ne tik su žmonėmis: štai viena IT bendrovė į naujo verslo padalinio vadovų komandą jau paskyrė savo sukurtą dirbtinio intelekto programą.

Nepaliaujamai kovoti, nuolat kurti, didinti, auginti, pranokti kitus ir patį save. O ir pasitarti vargu ar bus su kuo, nes vadovo atsakomybės ir sprendimų vienatvė tokia pat akivaizdi, kaip ir ketvirtas puodelis atšalusio espresso ar suglamžyta pagalvė po bemiegės nakties. Nenuostabu, kad į Bahamus tuomet norisi dar labiau.

Kai kam atsigauti pilnai užtenka atostogų, o štai vienas buvęs sėkmingas Rusijos verslininkas iš principo pasirinko gyventi atskirtyje rąstiniame namelyje ir savo sprendimą motyvavo labai paprastai: „Tame ankstesniame pasaulyje aš neturėjau teisės klysti”. Sklinda gandai, jog frazė „You’re fired” yra viena mėgstamiausių  ir išrinktojo JAV prezidento leksikone. Kitaip tariant, jei tu suklydai, reiškia - esi nieko vertas, o ypač - būti vadovu.

Tačiau juk sakoma, kad klaidų darymas - tai viso labo naudingos pamokos, naujų galimybių atradimas, puikus akstinas keistis, būti sėkmingesniu. „The more you fail, the more you win.” (J.Brown). Ar tai tiesa, didžiausioje vadovų konferencijoje EBIT'2017 svarstys ir mūsų Darius. Bet kuriuo atveju, klaidų pripažinimas jums suteiks savotišką vidinę laisvę ir sutaupys bent 3000 nervinių ląstelių smegenyse. Kodėl? Nes kas blogiausia - jau nutiko, todėl galima atsipūsti ir ramiai ieškoti naujos išeities.

Tad jei metus pradėsite nuo rimto pokyčio, lai teisė klysti atsiranda jūsų pareigybėse. Galbūt tuomet į Bahamus reikės ne bėgti nuo problemų, bet tiesiog -  mėgautis tikru poilsiu.