Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 49 2017 12

Pati Pačiausia

„Jei rimtai, tai verta jos turėti pilnas kišenes. Kad įstrigus nesibaigiančiame mašinų kamštyje ramintų, lyg mėgstama daina.”

Na štai, aplink tas laikas, kai biurai irgi pakvimpa pyragais, prisipildo linkėjimų, nebaigti darbai slepiami į stalčių, o prie kavos gali gauti ne tik cukraus, bet ir skrudintų migdolų, imbierinių sausainių, itališkojo Panettone ar šokolado, tarkime, su vyšniomis, marcipanais, gojos uogomis, karamele, čili ir net  … levandomis. Išties, saldu:)

Ar surikiavot jau visas Kalėdines dovanas? Kolegoms, draugams, artimiesiems, partneriams, bičiuliams? O sau? Ar nepamiršot tos, pačios pačiausios? Sako, ypatinga ji…

Jei rimtai, tai verta jos turėti pilnas kišenes. Kad įstrigus nesibaigiančiame mašinų kamštyje ramintų, lyg mėgstama daina. Ar ilgoje prekybos centro eilėje paliestų skruostus, priversdama nusišypsoti. O galbūt reikėtų pasidėti ją po pagalve, jei nemiga netyčia sugalvotų aplankyti šventinėmis naktimis. Arba kartu su verdamais Kalėdų skanumynais užkonservuoti stiklainėlyje ir ragauti lyg uogienę, kai mintims ir kūnui verkiant reiks minutės atgaivos? Ech, jei tik būtų galima ją suinstaliuoti apps’u

Išminčiai taiklūs. Konfucijus vadino ją tikru draugu, o Lao Tzu pakrikštijo neišsenkančios stiprybės pagrindu. Ir šiuolaikiniai mokslininkai kalba vis garsiau, jog be jos - neturėsime sveikatos. Taip jau nutiko, jog „mūsų civilizacija aprūpino mus begale daiktų, padedančių prarasti ryšį su savimi.” (Han, Thit Njat). Būtų gerai, jei ji, ta vienintelė, padėtų atsikvėpti ir ryšį tą grąžintų.

Kur jos ieškoti? Slapukė ji. Iš anksto nepraneš, neužsibus, neišsiduos. Jei aplankys - tai tik akimirką. Sako, labiausiai mėgsta tuos, kurie girdėti moka vidumi. Va, tikriausiai ir dabar, tūnojo sau tarp šių raidžių, o gal už lango bandė apsimest snaige. Gal buvo su jumis kartu, kol skaitėte šiuos 289 žodžius. O perskaityti žodį, kad ir kokio ilgumo jis bebūtų, užtrunka tik sekundę. Tiek ir norėjome padovanoti šiemet Jums - 289 sekundes taip laukiamos, ieškomos, pasiilgtos, pačios pačiausios dovanos - KALĖDINĖS RAMYBĖS.