Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 27 2015.02
renata.zemaitiene@tmd.lt

Su tobulybės prieskoniu

„Mes kiekvieną dieną ieškome tobulybės: kalbamės, mėgaujamės, kritikuojame, eksperimentuojame, kuriame.”

Ar jus kažkas kada nors yra pavadinęs perfekcionistu? Žmogumi, keliančiu sau ir kitiems ypač aukštus reikalavimus ir siekiančiu juos išpildyti. Asmenybe, turinčia ambicingus tikslus. Efektyvia, organizuota, besistengiančia padaryti viską, kas įmanoma, nebijančia iššūkių ir į savo veiklą dedančia labai daug pastangų. Arba kitaip - tiesiog siekiančia tobulybės.
 
Prisimenate, kada paskutinį kartą kažką įvertinote vienu žodžiu: „tobula”? Nepriekaištinga suknelė, nepakartojamas filmas, užburiantis vaizdas, ypatingo skonio patiekalas…Paprastai vertiname rezultatą ir tik tie, kas jį ruošia, gali objektyviai atskleisti įdedamų pastangų vertę.
 
„Mes kiekvieną dieną ieškome tobulybės”, - kalba mūsų vadovas ir restorano „Sweet root” bendraturtis Vilius Žemaitis. „Kalbamės, mėgaujamės, kritikuojame, eksperimentuojame, kuriame. Ir nesvarbu, ar to proceso rezultatas atsispindi restorano lėkštėje, ar mokymų poligone, visur galioja panašūs principai: būti atviru, drąsiu, atkakliu, apgalvoti kiekvieną detalę ir kiekvieną potėpį atlikti su visišku atsidavimu.”
 
Suruošti mokymo medžiagą, kurioje nebūtų praleistas nei vienas kablelis. Tūkstantį kartų perkratyti mokymo programą, ar joje tikrai yra visi klientui reikalingi pavyzdžiai. Valandų valandas galvoti, kaip išnarplioti sudėtingą verslo situaciją. Kalėdinių dovanų klientams ieškoti Barselonoje ir Londone. Kitaip tariant, sukurti tokį „patiekalą”, kurį jums būtų malonu gauti, patirti, pritaikyti, išbandyti. Kuris būtų paprastas, bet naudingas, rafinuotas, bet veiksmingas arba tiesiog…tobulas.
 
Greičiausiai kažkam tai atrodo nepasiekiama svajonė, kitiems - įprasta kasdienybė. Vieni to niekada nesupras, o kiti - be to negalės gyventi. O mes? Šiuo klausimu Vilius tiesmukiškas: „Taip, esame crazy perfekcionistai. Ir žinot, tikriausiai ir nenorime būti kitokiais. Todėl jau rytoj bent vieną dalyką ir vėl stengsimės padaryti geriau, nei tai darėme vakar.”