Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 39 2016 09

Už blizgančių fasadų

„Pasipildę energijos veikti, įgavę autentiškumo, galime patirti naują - prasmingą ir motyvuojančią savo srities profesionalo jauseną.”

Lažinuosi, jog tikrai nežinote, kur Vilniaus centre slepiasi bene seniausia miesto eglė, kaip atrodo buvusi žydų geto ligoninė, kokio pločio yra siauriausia sostinės gatvelė ir kodėl ant Šv. Jonų bažnyčios bokšto užsikorę  juodieji angelai ieško mieste laimingų ir nelaimingų žmonių.

Gabija, „Savaitgalio ekskursijų” įkūrėja ir prasmingai vilniečiams laiką praleisti siūlanti gidė kartu su jumis keliauja visur: atrasti Užupio kontrastų, skanauti litvakų šabo patiekalų, rūsiuose pajausti požeminio miesto alsavimą. Ji žino, kada prasidėjo Vilniaus teatras, ką saugo paslaptingasis Rasų rajonas, kaip vietoje kopūstų ir bulvių laukų atsirado Gedimino prospektas. Jei įsivaizduojate šias ekskursijas kaip nuobodžių faktų kratinį ir tris žiovaujančius miestelėnus jose, turiu jus nuvilti: moters vedami renginiai gyvi, dinamiški ir perpildyti: į  kai kuriuos vietų negausite net iki šių metų galo.

Gabija atvira: „Mano pasivaikščiojimai yra susiję: stengiuosi miesto, žmonių, nutikimų istoriją dėlioti tarsi dėlionę.” Ji dairosi už blizgančių fasadų ir juose randa tai, kas natūraliai sušildo, praplečia akiratį, atskleidžia kitokį miesto gyvenimą ir leidžia jį įsimylėti dar labiau.

Labai panašios patirties dalyviai gauna ir TMD mokymuose. Jie leidžia pažvelgti, koks potencialas, žinios ar nepanaudoti įgūdžiai slepiasi už tos dirbtinės išorės, kurią susikūrėme paveikti visuomenės normų. Būtent tuomet, pasipildę energijos veikti, įgavę autentiškumo, išbandę  praktinius įrankius ir patarimus, kaip dirbti efektyviau, galime patirti naują - prasmingą ir motyvuojančią savo srities  profesionalo jauseną.

Artėja savaitgalis - aksominis ruduo, puikus laikas tiek poilsiui, tiek asmeniniam tobulėjimui, ar tiesiog - gerai ekskursijai.

Eime!