Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 28 2015.03
renata.zemaitiene@tmd.lt

Viskas ratu

„Niekada nebus vienodo seminaro, mokymosi ar patirties. Nesikeičia tik ratas, kuriuo keliaujame, o keliaudami - vieni kitus sutinkame.”

„Visa pasaulyje stengiasi būti apvalu. Dangus apvalus, kaip ir žemė, apvalios ir visos žvaigždės. Pats stipriausias vėjas skrieja sūkuriu. Paukščiai suka apvalius lizdus. Ratu kyla ir leidžiasi saulė ir besikeičiantys metų laikai kaskart vis sugrįžta, apsukę didelį ratą. Net ir žmogaus gvenimas eina ratu, nuo vaikystės iki vaikystės. Taip sukasi visa, ką varo Didžioji Pasaulio Galia”.
 
Hehaka Sapa arba Juodasis Briedis, oglalų - lakotų indėnų genties „šventasis žmogus”, šiuos žodžius kažkada ištarė vienam savo baltajam draugui.
 
Neginčijama gyvenimo išmintis, kurios dažnai tiesiog nepastebime. Tačiau „pasaulio galia veikia ratais” ir mes kiekvieną dieną galime liudyti tai savo akimis. Apvalus puodelis, iš kurio kas rytą gurkšnojame kavą ir netgi cukrų jame maišome ratu. Apvalios palto sagos ir skėtis, po kuriuo slepiamės nuo pavasarinio lietaus. Apvalus pasitarimų stalas, kuriame styguojame bendras mintis. Kas žino, gal jos irgi apvalios? Apvaliu rašikliu pasirašome sutartis ir grožimės biure pražydusiais apvaliais hiacintų žiedais.
 
Judame kartu, judame ratu. Lėktuvai skraidina mūsų konsultantus į skirtingus pasaulio kampelius bei tuo pačiu maršrutu nutūpdo juos atgal. Prieš kelis metus išvykęs studijuoti, į mūsų biurą darbuotis grįžta klientų vadybininkas Saulius. Su „Verslo žiniomis” prie naujos pardavimų konferencijos darbų sėdame jau 11 metus iš eilės. Dalykinė bičiulystė su daugeliu klientų taip pat sukasi metų metus, o ir TMD pernai paminėjo apvalų jubiliejų.
 
Tai kasdienybės ratas, kurį jaučiame ir vertiname skirtingai. Vieniems tai - nuobodybės prislėgta rutina, kitiems gi - prasmingas gyvenimas, kuriame kiekviena diena vis kitokia ir išaušta ji tik vieną vienintelį kartą.
 
Todėl kažką naujo atrasti galima ir seminare, kuriame jau buvote. Ir jei prieš kelis metus tobulinote, tarkime, derybų ar vadovavimo įgūdžius, tai nereiškia, kad viską puikiai prisimenate šiandien. Niekada nebus vienodo seminaro, mokymosi ar patirties. Nesikeičia tik ratas, kuriuo keliaujame, o keliaudami - vieni kitus sutinkame.
 
Su šia mintimi linkime visiems ryškaus pavasario ir dedame tašką. Beje - taip pat apvalų :)