Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 46 2017 07

What goes around comes around

„Mes iš tiesų esame savotiškame tinkle, kuriame „galite gauti viską, ko norite, jei tik padėsite kitiems žmonėms gauti tai, ko trokšta jie.”

Mes visi esame susiję kur kas labiau, nei atrodo.

Nuo statybiniame krane dirbančio žmogaus labai daug priklauso pastato, kuriame galbūt dirbsite, pamato tvirtumas. Braškes auginančio ūkininko požiūris lems, kiek nitratų ir pesticidų suvalgysite su pirmosiomis vasaros uogomis. Reanimacijoje dirbančios gydytojos paskirta vaistų dozė gali kainuoti jūsų artimojo gyvybę. Kaimyno balsas gali būti lemiamas renkant, kas vadovaus jūsų miestui ar šaliai artimiausius metus. O rytinis pokalbis su vadovu gali lemti tai, su kokia nuotaika kramtysite vištienos troškinį vakarienės metu.

Mes iš tiesų esame savotiškame tinkle. Legendinis pardavimų treneris Zig Ziglar jo veikimo principą nusakė gana paprastai: „Gyvenime galite gauti viską, ko norite, jei tik padėsite kitiems žmonėms gauti tai, ko trokšta jie.” Tai tiesa, kaip ir kosminiu greičiu socialinėje erdvėje plintantys kun. Algirdo Toliato žodžiai, jog „geriausia daugyba yra … dalyba”, arba taiklus žinomo krepšinio trenerio pastebėjimas: „Mes laimėjome, nes pradėjome vienas kitam padėti”.

Tiesa, biurų erdvėse šias tiesas kartais nepelnytai pamirštame. Britų portalas mirror.co.uk tikina, jog vidutiniškai per savo gyvenimą darbe praleidžiame 99,117 valandų, tad turime kur kas daugiau laiko nei reikėtų, kad galėtume skirti dėmesio vienas kitam. Mokslininkai teigia, jog pagalba kolegoms ne tik pagerina darbo klimatą, sukuria palankią komunikacijai aplinką, bet svarbiausia - padeda jums patiems jaustis kur kas geriau.

Taip, būtent - jums patiems. Ištiesę pagalbos ranką kitam, visuomet sulauksite atgalinio pozityvo ir tuo tikslu nebūtina tikėti karmos dėsniais. “If you happily help people first, others automatically will feel a sense of obligation to return the favor,” - teigia Skip Weisman, žinomas lyderystės ekspertas. Tam pritaria ir Keith Ferazzi, knygos “Never Eat Alone,” autorius, kuris sako, jog “Helping others succeed is the best way to ensure your own success and network”. Dar daugiau, The Telegraph atlikta studija tvirtina, jog taip jūs darote gerą įtaką ne tik savo gerbūviui ar lyderystei, bet ir tiesioginei sveikatai: mažinate stresą bei išlaikote puikiai subalansuotą psichologinę pusiausvyrą.

Kartais net ir mažytis pagyrimas ar laiku numestas „gelbėjimosi ratas” gali padėti kolegai stipriau nei galvojate, leisti jam įveikti kliūtis ar nenukabinti nosies. Įdomu tai, kad kartais užtenka tik išklausyti ir paklausti, ar viskas gerai. Jei pasiūlysite pagalbą, jums niekas neužkraus visų savo darbų, tačiau neabejotinai pagerinsite tarpusavio santykius, asmeninę reputaciją bei plėsite tą nematomą verslo ryšių tinklą, kuris, pasak mūsų konsultanto Deivido, „atitinkamu momentu gyvenime jums lengvai leis gauti tai, ko tuo metu neturite”.

Pagalba, kaip ir verslo ryšių kūrimas, prasideda nuo asmens sprendimo tai daryti sąmoningai, skiriant tam laiko bei pastangų. Tad pirmas žingsnis, kurį padarykite prieš išeidami atostogauti - būtinai paklauskite savo kolegos, kaip jam sekasi :)